Zorunlu Trafik Sigortası Nasıl Yapılır? | Ehliyet Sınav Soruları

Anasayfa / HABERLER / Zorunlu Trafik Sigortası Nasıl Yapılır?

Zorunlu Trafik Sigortası Nasıl Yapılır?

Zorunlu Trafik Sigortası Nasıl Yapılır? diye kendine soruyorsan bu yazımızda bu sorunun cevabını bulacaksın.

Zorunlu Trafik Sigortası Nasıl Yapılır?

Zorunlu Trafik Sigortası nedir?

Karayolları Trafik Kanunu gereği, tüm motorlu kara taşıtları, trafiğe çıkmadan önce sigortalanmak durumundadır. Zorunlu sigortalar kapsamındaki trafik sigortası, araçların bir kazaya karışması durumunda, karşı tarafın ve üçüncü kişilerin araçlarına veya bedenlerine verilen hasarları karşılayan sigorta türüdür.

Trafik sigortası fiyatları neye göre belirleniyor?

Trafik sigortası fiyatı herkes için aynı değildir. Zorunlu trafik sigortası, sigortayı yaptırdığımız firmaya aracın markasına, modeline, yılına ve kayıtlı olduğu ile göre değişkenlik gösterir. Hatta sizin daha önce kazaya karışıp karışmadığınız da fiyatı etkileyen bir unsurdur.

Zorunlu Trafik Sigortası Nasıl Yapılır?

Bu sorunun iki cevabı vardır.

Birincisi ise; Sigorta şirketlerinden teklif alarak yapabilirsiniz ancak sigorta şirketleri serbest prim tarifesi uyguladıkları için çok farklı trafik sigortası fiyatı çıkabilmektedir. En pahalı trafik sigortası ile en ucuz trafik sigortası size aynı zorunlu teminatlar ve limitleri sunar. Yani farklı şirketlerden yapılmış zorunlu trafik sigortası poliçelerinden teminat ve limitler arasında bir fark yoktur. Bazı durumlarda sigorta şirketi tarafından verilen hizmet primin artmasında rol almaktadır.

İkincisi ise; Sigorta şirketlerine ait online siteler üzerinden verdiğiniz bilgilere göre en uygun trafik sigortası tekliflerini iletirler. Ayrıca Sigorta bilgi ve gözetim merkezi internet sitesi, trafik sigortası primlerini karşılaştırabilmeniz  size en uygun sigortayı bulmasını sağlayacaktır.


Kontrol Et

Motorlu Taşıtlar Sınavında Kopyaya Gözaltı

Muş’ta, İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri mikro kamera ile kopya düzeneği hazırlayarak Motorlu Taşıtlar E-Sınavı’na giren …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir