Trafik Sigortası Neleri Öder? | Ehliyet Sınav Soruları

Anasayfa / HABERLER / Trafik Sigortası Neleri Öder?

Trafik Sigortası Neleri Öder?

Trafik Sigortası Neleri Öder?

Merhabalar, bugün ki yazımızda trafik sigortası neleri öder sorusunun cevabını bulmaya çalışacağız.

Trafik sigortası günümüzde otomobil sahiplerinin en çok müşkül olduğu durumlardan bir tanesidir. Otomobil sahipleri genellikle trafik sigortası ile ilgili yeterli bilgi sahibi olmadıkları için birçok durumda mağdur olabilmektedir. Trafik sigortası devletimizin kanunları tarafından bir aracın trafiğe çıkabilmesi için yaptırması gereken bir sigorta konumundadır. Kısacası trafik sigortasına sahip olmayan bir otomobil trafiğe çıkamaz. Trafikte gerçekleştirilen herhangi bir çevirmeye takıldığı zaman maddi cezası bulunmakta ve bu ceza 108 Türk lirası civarındadır.

Maddi para cezasının yanı sıra birçok farklı yaptırım da otomobilinize uygulanabilir. Otomobiliniz bağlanabilir, otoparka çekilebilir ve otoparktan otomobilinizi çıkartmak için ekstra ücret ödemeniz gerekebilir. Bu sebep ile Trafik sigortası yapmadan trafiğe çıkmamaya özen gösterin.

Trafik sigortası neleri öder sorusu ise yine trafik sigortası gibi bilinmeyen ve karıştırılan konulardan bir tanesidir. İsmi sigorta olunca sürücüler bu sigorta ile kaza yapmaları durumunda kendi araçlarındaki hasarın karşılanacağını düşünebilir. Ancak bu durum kesinlikle böyle değildir. Kendi aracınızın hasarını ödeyen sigortanın ismi kaskodur. Trafik sigortası neleri öder sorusunun yanıtı ise herhangi bir kaza anında karşıdaki kazazedenin hasarlı aracında oluşan maddi hasarı öder olacaktır.

Aynı zamanda yine bu sigorta karşıdaki sürücünün görmüş olduğu hasarın tedavi edilmesi için de kullanılabilir. Kazada yaralanan kişilere yapılacak tedavi, muayene, ilaç gibi tüm maddi zararlar trafik sigortasınca karşılanmaktadır.

Oldukça kötü bir kaza.. Trafik sigortası bu gibi durumlarda oldukça önemlidir

Kamu Zararlarında Trafik Sigortası Neleri Öder

Trafik sigortası neleri öder? Sorusu oldukça kapsamlı birkaç cevaba sahiptir. Eğer ki karışılan otomobil kazasında karşıda bir otomobil yok direk, durak gibi kamu kullanımına ait bir mekan bulunuyor ise trafik sigortası buralarda oluşan maddi hasarın da karşılanması için kullanılmaktadır. Aynı zamanda eğer otomobiliniz ile bir başka kişinin evine çarptıysanız, ya da dükkan tarzı yerlerine çarptıysanız bu 3. Şahıslara ait olan zararların da karşılanması için trafik sigortasına başvurulabilir.

Trafik Sigortası Neleri Öder Sorusunun Diğer Cevapları

Trafik sigortası neleri öder? Sorusunun diğer cevapları ise şu şekilde listelenebilir;

  • Karışılan kazada karşı tarafta vefat eden kişiler var ise bu vefat eden kişinin defin işlemi de sigorta tarafından karşılanır. Ayrıca vefat eden kişi eğer başka bireyleri bakmak ile yükümlü ise o bireyler herhangi bir yardım alamadıkları için trafik sigortası üzerinden bu bireylere de yardım edilir.
  • Oluşan otomobil kazasında kaza zedenin ağır yaralanması ya da uzuvlarının geçici süre çalışamaması gibi durumlardan ötürü kısmen ya da süresiz çalışamama gibi bir durum ortaya çıkması durumunda trafik sigortası hem bireyin ekonomik gelirinin kesintiye uğramaması hem de bireyin bakmak ile yükümlü olduğu kişilerin mağdur olmaması için devreye girmektedir.
  • Karıştığınız kazada karşı taraf suçlu olmasına rağmen sizi suçluyor ve sizi dava ediyor ise mahkeme masraflarınız da poliçeniz tarafından karşılanacaktır.

Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz 2019 Yılı Trafik Sigorta Ücretlerini Öğrenmek için BURAYA tıklayınız.

Ya da Egzoz emisyon ölçümü olmaması artık ağır kusur değil adlı yazımızı okumak için buraya tıklayınız


Kontrol Et

Motorlu Taşıtlar Sınavında Kopyaya Gözaltı

Muş’ta, İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri mikro kamera ile kopya düzeneği hazırlayarak Motorlu Taşıtlar E-Sınavı’na giren …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir