Sıfır ve 2. El 50 Bin TL’ye Araba Önerisi | Ehliyet Sınav Soruları

Anasayfa / HABERLER / Sıfır ve 2. El 50 Bin TL’ye Araba Önerisi

Sıfır ve 2. El 50 Bin TL’ye Araba Önerisi

Araç alacaklar için bu yazımda Sıfır ve 2. El 50 Bin TL’ye Araba Önerisi vereceğim. Yeni bir araç satın alacakların en önemli kriterleri fiyat ve ihtiyaçtır.

Sıfır ve 2. El 50 Bin TL’ye Araba Önerisi

Yeni bir araç satın alacakların en önemli kriterleri fiyat ve ihtiyaçtır. Aracın niçin kullanılacağı, kaç kişinin kullanacağı gibi konular aracın kullanım özelliklerine aittir. Bu bakımdan kalabalık aileler sedan araçları tercih ederler. Küçük aileler ve bireysel kullanımlarda ise HB araçlar tercih edilir. Taşımacılıkta ise Kangoo, Caddy, Fiorino, Doblo, Partner gibi araçlar öne çıkar. Şu bir gerçektir ki ülkemizde vergiler ve kur dolayısıyla araç fiyatları oldukça yüksektir. Özellikle son 2 yılda ortaya çıkan artışlar sonucu sıfır araçların fiyatları çok yükselmiştir. Bugün 80.000 TL altında sıfır araç yoktur. İkinci el araç alacaklar içinse 50 bin TL civarında pek çok araç bulunabilir. 50 bin TL’ye araba almayı düşünenler için bazı önerilerimiz vardır.

50 Bin TL’ye Araba Modelleri

Sıfır araçların fiyatlarının yükselmesi ikinci el araçların fiyatlarını da yükseltmiştir. Çünkü sıfır araç almaya gücü yetmeyenler ikinci ele yöneldiği için talep artışına bağlı olarak ikinci el piyasası da yükselmektedir. Bu sebeple şu an için ortalama 50 bin TL’ye araba almayı düşünenler için yıl, model, marka olarak seçenekler sınırlıdır. Bulunabilecek araçlar daha çok 5-10 yaş arasında olacaktır. Yine ülkemizde araç satışı yapan markalar arasında da fiyat farkı vardır. Eğer HB bir araç alınacaksa Hyundai İ20, Ford Fiesta, Renault Clio, Volkswagen Polo, Toyota Auris, Yaris, Opel Astra, Corsa tercih edilebilir. Sedan bir araç almayı düşünenler ise Hyundai Accent Blue, Ford Focus, Renault Megane, Symbol, Toyota Corolla, Opel Astra, Fiat Linea, Fiat Egea, Peugeot 301, Seat Toledo, Citroen C-Elysee gibi modelleri tercih edebilirler.

Farklı Versiyonlarda 50 Bin TL’ye Araba Tavsiyesi

Araç alacaklar için bir diğer önemli nokta markaların modellerinin farklı serilerinin olmasıdır. Aynı modeller birbirinden farklı donanımlara sahip versiyonlara sahiptir. Versiyonların donanımları arttıkça fiyatları da artmaktadır ve bu, çoğu zaman 10.000- 15.000 TL’lik fark oluşturmaktadır. Bu yüzden 50 bin TL’ye araba alacağını düşünenler beğendikleri modelin hangi seriye ait olduğunu bilmesi, donanım özelliklerinin neler olduğunu bilmelidir.


Kontrol Et

Motorlu Taşıtlar Sınavında Kopyaya Gözaltı

Muş’ta, İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri mikro kamera ile kopya düzeneği hazırlayarak Motorlu Taşıtlar E-Sınavı’na giren …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir