Plakadan Araç Sahibi Sorgulama Yapma Yolları Neler? | Ehliyet Sınav Soruları

Anasayfa / HABERLER / Plakadan Araç Sahibi Sorgulama Yapma Yolları Neler?

Plakadan Araç Sahibi Sorgulama Yapma Yolları Neler?

Araç sürücülerinin bir kaza durumunda ya da başka durumda Plakadan Araç Sahibi Sorgulama yapma düşüncesine kapılıyor. Bu yazımda Plakadan Araç Sahibi Sorgulama Yapma Yolları neler o konuda bilgilere yer vereceğim. Trafikte bulunan tüm araçlar hakkında işlemler trafik plakası üzerinden yapılmaktadır.

Aracınıza çarpıp kaçıldığında, ya da gasp edildiğinde, aracınıza zarar verilmiş olabilir ya da bunların dışında bu araç sahibi kim diye merak ediyoruz. Bu gibi durumlarda bir trafik ekibi çağırıp tutanak tutturmanız gerekmektedir. Ayrıca  plaka üzerinden suç duyurusu bulunabilirsiniz.

Ancak suç duyurusu veya tutanak tutturduysanız aracınıza çarpılma anına ait bir resim ya da video kaydı bulmanız gerekmektedir. Eğer şikayetinizi bir kanıtla sunarsanız olay sizin lehinde sonuçlanır.

PLAKADAN ARAÇ SAHİBİ SORGULAMA

Vatandaşların bireysel olarak internet üzerinden, online olarak internet üzerinden plakadan isim sorgulama yapabilecekleri herhangi bir sistem bulunmamaktadır.

İnternet üzerinde plaka sorgulama yapılarak elde edilemeyeceğiz tek bilgi araç sahibinin ismidir. Plaka üzerinden isim sorgulama yapmak kişisel bilgiler içerdiğinden dolayı vatandaşların herhangi bir şekilde kullanımına açılmamıştır.

E-Devlet gibi plaka sorgulama yapabileceğiniz mecralarda araç plakasından borç yada nereden ne zaman alındığı gibi verilere ulaşılabilir.

ARAÇ SAHİBİ NASIL BULUNUR ?

Arkadaşlar bazı durumlarda plakadan araç sahibini bulabilirsiniz. Bunun için Emniyette çalışan bir tanıdığınız ya da sigorta şirketlerinde çalışan bir tanıdığınız varsa bilgilere ulaşabilirsiniz Emniyette ve trafik sigorta işlemleri yapan yerlerde araçlara ait tüm bilgileri görülebilmektedir.


Kontrol Et

Motorlu Taşıtlar Sınavında Kopyaya Gözaltı

Muş’ta, İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri mikro kamera ile kopya düzeneği hazırlayarak Motorlu Taşıtlar E-Sınavı’na giren …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir