İkinci El Araba Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 7 Madde | Ehliyet Sınav Soruları

Anasayfa / HABERLER / İkinci El Araba Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 7 Madde

İkinci El Araba Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 7 Madde

İkinci El Araba Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 7 Öneri Bu yazımızda sizlere ikinci el araç alırken yapılması ve dikkat edilmesi gereken 7 madde hakkında bilgiler vereceğim. Araçları alırken bir unsura dikkat edilmesi gerekmektedir. Dikkat edilmesi gereken şeyleri boş verirseniz ileride bir çok sorunla karşılaşabilirsiniz.

1-Aracı almadan önce kendinize bir bütçe çıkarmalısınız bu bütçede  devir işlemleri, vergiler, sigortalar ve fiyata dahil olmayan daha birçok masraf çıkacak. Bu masraflar seçtiğiniz aracın modeli, markası ve yaşına göre değişiklik gösterecektir.

2-Aracı nerede ve nasıl kullanacağını düşünmelisiniz.  Aracı neden istediğinizi, sizin için ne gibi artıları olduğunu kendi kendinize sorun.

3-İlk olarak alacağınız aracın piyasa değerini araştırın ve araç hakkında bilgileri toplayın. Aracınıza kasko yaptırmak ve alacağınız aracın kasko değeri hakkında bilgi almak isterseniz. Kasko Değeri Hesaplamak İçin Tıklayın

4-Alacağınız aracı seçtikten sonra aracın çalıntı olup olmadığını anlamak için aracın ruhsatında yazılı olan Şase Numarası ile Motor Şase numaralarını karşılaştırın.

5-Daha sonra aracın plakası üzerinden aracın hasar kaydını ve kaza durumu hakkında bilgileri alın. Aracın plakasını yazıp 5664’e yollarsanız bilgiler gelir.

6-Aracın kilometresini kontrol edin ve bir önceki muayene ye kesinlikle bakın orada en son ki km yazmaktadır. Ona göre bir ortalama çıkarabilirsiniz.

7-Aracı kontrol ederek yanınızda araçtan anlayan birinin olması sizin için avantaj olacaktır. Daha sonra aracı Computest sokmanızı öneririm.


Kontrol Et

Motorlu Taşıtlar Sınavında Kopyaya Gözaltı

Muş’ta, İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri mikro kamera ile kopya düzeneği hazırlayarak Motorlu Taşıtlar E-Sınavı’na giren …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir