Geliştirilen Özellikleri İle Yeni Model Opel Astra | Ehliyet Sınav Soruları

Anasayfa / HABERLER / Geliştirilen Özellikleri İle Yeni Model Opel Astra

Geliştirilen Özellikleri İle Yeni Model Opel Astra

Araç sürücüleri bu yazımızda sizlere Geliştirilen Özellikleri İle Yeni Model Opel Astra konusu hakkında bilgiler vereceğim.

Geliştirilen Özellikleri İle Yeni Model Opel Astra

Alman mühendislik kalitesini otomobillere yansıtan ve dünya üzerinde en çok satan araba markalarından biri olan Opel, önceki Astra modellerini geliştirerek Yeni Astra modelini sürücülerin beğenisine sunuyor. İlk bakıldığı zaman yeni Opel Astra modelinde bazı tasarım değişiklikleri göze çarpıyor. Önceki modelleri ile kıyaslandığı zaman daha fazla keskinleştirilmiş dış hatları ile birlikte daha etkileyici bir görünüme kavuştuğu görülebilir. Aracın yan kesimlerinde, önceki modellerde görülen yumuşak hatlar yerini daha keskin bir dış cepheye bırakmıştır. Arka ve ön farlar kenarlardan genişletilip üstlerden küçültülerek, ön ve yan cephedeki keskin hatlar ile uyum sağlaması hedeflenmiştir. Bununla birlikte aracın dışında yer alan içe doğru girintiler ile keskin hat özellikleri iyice pekiştirilmiştir.

Opel Astra’nın İç Tasarım Özellikleri

Aracın dış tasarımında dikkat çeken yenilikler iç tasarımda da yapılmıştır. Eski modellerinden farklı olarak yeni Opel Astra araçlarında deri koltuklar kullanılmıştır. Bu koltuklara getirilen ısınabilme ve soğuyabilme özellikleri ile kış ve yaz mevsiminde sürücüleri ve yolcuları rahat ettirmesi amaçlanmıştır. Klima sistemine getirilen yeni donanım ile arabanın içinde yer alan hava sürekli bir değişim ile taze tutulmaya çalışılıyor. Aracın genel boyutları diğer modellere göre daha küçük olsa da arka koltukların sahip olduğu alan arttırılmıştır. Bu sayede arkadaki yolcuların yolculuk sırasında rahatça hareket edebilmeleri sağlanmıştır. Bununla birlikte araca eklenen ekran yardımı ile telefon ile araca bağlanmak mümkündür.

OKUMALISIN  Ehliyet Sınavına Nasıl Çalışılır? Ehliyet Sınavına Nasıl Hazırlanılır?

Opel Astra Fiyat Seçenekleri

Geliştirilmiş iç ve dış özellikleri ile birçok sürücünün seçimi olan yeni Opel Astra araba modelleri, çeşitli motor ve yakıt seçenekleri ile karşımıza çıkıyor. Tükettiği yakıt çeşidi olarak benzinli ve dizel seçenekleri bulunan Astra, beygir gücü olarak 105 ile 136 arasında değişen opsiyonlara sahiptir. Ülkemizde ve dünyada sürücüler arasında yüksek not almış 1,6 litre kapasiteli ve dizel yakıt ile çalışan motor, düşük maliyet ile sağladığı yüksek performans ile satış listelerinde üst sıralara çıkmıştır. Tasarım özellikleri ve motor çeşidine göre fiyatları değişen Astra arabalar, 150 bin ile 200 bin TL arasında satışa sunulmaktadır.


Kontrol Et

Ehliyet Alacaklara Dikkat! Resmi Gazete de Yayınlandı

Ehliyet almak isteyenleri ilgilendiren önemli bir değişiklik Resmi Gazete’de yayımlandı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bugünkü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir