Ehliyet Sınavında Canlı Yayın Sistemli Kopyaya Suçüstü Yapıldı! | Ehliyet Sınav Soruları

Anasayfa / HABERLER / Ehliyet Sınavında Canlı Yayın Sistemli Kopyaya Suçüstü Yapıldı!

Ehliyet Sınavında Canlı Yayın Sistemli Kopyaya Suçüstü Yapıldı!

Şanlıurfa’da düzenlenen Elektronik Motorlu Taşıtlar Sınavı’nda (E-MTSK) gelişmiş bir düzenekle kopya çekmeye çalışan bir şahıs salon görevlisi ve polisin dikkati sayesinde yakalandı.

Şanlıurfa’da düzenlenen Elektronik Motorlu Taşıtlar Sınavı’nda (E-MTSK) kopya çekmeye çalışan bir şahıs salon görevlisi ve polisin dikkati sayesinde yakalandı.

Şahsın üst aramasında 1 adet düğme kamera, kameradaki verileri toplayan hafıza, sistemin çalışması için monte edilmiş batarya, görüntüleri karşı tarafa aktarmak için kullanılan WINN cihazı ile kredi kartı görünümündeki ses aktarım cihazına bağlı kulaklık ele geçirildi.Şahsın soruları bu yöntemle karşı tarafa canlı olarak gönderdiği, karşı tarafın ise görüntüleri izleyerek çözdüğü soruların cevabını kulaklık yardımıyla şahsa ilettiği belirtildi. Polis ekipleri, ele geçirdikleri sistemi plastik manken üzerinde detaylı bir şekilde anlattı.

​Gözaltına alınan şahıs emniyetteki ifadesinde kendisine gömleği ve düzeneği kimin temin ettiğini itiraf etti. Diğer şahıs da polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen her iki şahıs da tutuklanarak cezaevine gönderildi.

OKUMALISIN  LPG Yakıt Türü Güvenli midir? Bir Risk Oluşturur mu?

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.


Kontrol Et

2020 Değerli Kağıt Ücretleri – Ehliyet – Pasaport vb

Değerli kağıtlar için 2020 yılında uygulanacak satış bedelleri belirlendi. Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın konuya ilişkin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir