Benzine ikinci indirim geliyor - 14.03.2020 | Ehliyet Sınav Soruları

Anasayfa / HABERLER / Benzine ikinci indirim geliyor – 14.03.2020

Benzine ikinci indirim geliyor – 14.03.2020

Petrol fiyatlarındaki rekor düşüş sonrası benzin fiyatlarına 60 kuruş, motorine ise 56 kuruş olarak yansıyan büyük indirimin ikincisi geliyor. Benzin fiyatlarına bu geceden itibaren geçerli olmak üzere 51 kuruş indirim beklenirken, motorinde yapılması beklenen indirim oranı ise henüz belli olmadı.

Yeni Şafak’ın haberine göre; OPEC toplantısı sonrasında üretim kısıtlamasına yönelik karar çıkmamasının ardından petrol fiyatlarında yaşanan tarihi düşüşün iç piyasadaki akaryakıt fiyatlarına yansıması devam ediyor.

Brent petrolün 31 dolara kadar gerilemesinin ardından Salı günü benzine 60 kuruş, motorine ise 56 kuruş olarak yansıyan tarihi indirimin ikincisi geliyor.

Benzin fiyatlarına bu gece yarısından itibaren geçerli olacak ikinci büyük indirim geliyor.

OPEC toplantısı sonrasında üretim kısıtlamasına yönelik karar çıkmamasının ardından petrol fiyatlarında yaşanan tarihi düşüşün iç piyasadaki akaryakıt fiyatlarına yansıması devam ediyor.

BENZİNE 51 KURUŞ İNDİRİM GELİYOR

Benzindeki 51 kuruşluk indirimin bu gece yarısından itibaren pompa fiyatlarına yansıması bekleniyor.
İstanbul’da benzinin litre fiyatı petroldeki rekor düşüş sonrası gelen büyük indirim ile 6,04 seviyesine kadar gerilemişti.

FİYATLARI DAHA DA DÜŞÜRECEK ÇİFTE HAMLE

OPEC toplantısından ek kesinti kararı çıkmaması üzerine Suudi Arabistan’ın 8 dolarlık indirime gitmesi ile tarihi düşüş yaşayarak 31 dolara kadar gerileyen petrolde Rusya’nın ardından Suudi Arabistan’dan da fiyatları bir kez daha düşüşe geçirecek hamle gelmişti.

Rusya günlük üretimi 500 bin varil düzeyinde arttırmaya hazırlanırken, Suudi Arabistan da ham petrol üretim kapasitesini günlük 1 milyon varil artırmak için milli petrol şirketi Saudi Aramco’ya talimat verdi.

Uzmanlar ise; ek üretimlerle küresel petrol piyasasında günlük 3,3 milyon varil arz fazlasının ortaya çıkabileceğine ilişkin uyarıyor.


Kontrol Et

Motorlu Taşıtlar Sınavında Kopyaya Gözaltı

Muş’ta, İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri mikro kamera ile kopya düzeneği hazırlayarak Motorlu Taşıtlar E-Sınavı’na giren …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir