Bakan Açıkladı: Otoyollarda hız sınırı yükseliyor | Ehliyet Sınav Soruları

Anasayfa / HABERLER / Bakan Açıkladı: Otoyollarda hız sınırı yükseliyor

Bakan Açıkladı: Otoyollarda hız sınırı yükseliyor

Araç sahiplerinin dikkatine Bakan Açıkladı: Otoyollarda hız sınırı yükseliyor. Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Üsküdar Belediyesi Nikah Sarayı’nda “Dünya Trafik Mağdurları Anma Günü” etkinliği düzenledi.

Bakan Açıkladı: Otoyollarda hız sınırı yükseliyor

Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Üsküdar Belediyesi Nikah Sarayı’nda “Dünya Trafik Mağdurları Anma Günü” etkinliği düzenledi. Etkinliğe İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya, İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, sanatçı Orhan Gencebay, futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, trafik mağdurları ve çok sayıda davetli katıldı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, otoyollardaki hız sınırlamalarıyla ilgili düzenlemeler yapılabileceğini belirterek, “Otoyollarda belki kilometreyi 5 kilometre daha yukarı çıkaracağız. 125 artı yüzde 10 daha 137.5 bandına taşımaya çalışacağız” dedi.

“Otoyolda hız sınırını belki 5 kilometre daha arttırabiliriz” 

Otoyollarda hız sınırını artırabileceklerinin sinyallerini de veren Bakan Soylu, “Şimdi bir şey çalışıyoruz. Bunu biraz daha izleyeceğiz. Şu anda otoyollarda maksimim hız 132 kilometre. 120 artı yüzde 10. Biraz daha izleyip otoyollarda belki kilometreyi belki bir 5 kilometre daha yukarı çıkaracağız. Yani 125 kilometre. 125 artı yüzde 10 ile 137.5 kilometre bandına taşımaya çalışacağız” şeklinde konuştu.

OKUMALISIN  Ehliyet Sınavından Geçmenin Yolları Neler?

Kontrol Et

Ehliyet Alacaklara Dikkat! Resmi Gazete de Yayınlandı

Ehliyet almak isteyenleri ilgilendiren önemli bir değişiklik Resmi Gazete’de yayımlandı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bugünkü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir