Az Yakıt Yakan Araçlar Hangisi? | Ehliyet Sınav Soruları

Anasayfa / HABERLER / Az Yakıt Yakan Araçlar Hangisi?

Az Yakıt Yakan Araçlar Hangisi?

Araç sürücüleri bu yazımızda sizlere Az Yakıt Yakan Araçlar Hangisi? konusu hakkında bilgiler vereceğim.

Az Yakıt Yakan Araçlar Hangisi?

Arabaların Yaşamımıza Etkisi

Günlük hayatımızı daha kolay bir hale getirebilmesi bakımından arabaların yaşamımızdaki etkisi yadsınamaz bir gerçektir. Bu şüphesiz ki biz insanlar için en önemli teknolojik gelişmelerden biridir. Dolayısıyla günümüzde birçok insan, hayatlarını kolaylaştıran bu olanaktan yararlanmak için bir araba sahibi olmayı her zaman ister. Ancak bir araba sahibi olmak aynı zamanda kişi için ekonomik olan bazı etkenleri de göz almasını gerektirir. Çünkü bildiğimiz gibi arabalar, modelleri, donanımları ve az yakıt yakan özellikleri bakımından birtakım farklılıklar gösterir.

Araba Tercihlerimizde Önemli Faktörler

Yapacağımız araba tercihlerinde dikkate alınması gereken temel faktör kesinlikle az yakıt yakan arabalardan yana olmalıdır. Çünkü bir arabaya sahip olmaktan ziyade yakıt konusu da kesinlikle insanların bütçelerini etkileyen önemli bir rol üstlenmektedir. Son dönemlerdeki teknolojik gelişmelerden arabalarda artık önemli bir yarar ve kazanımlar sağlamaya başlamıştır. Dolayısıyla yakıt tüketimi konusunda tasarruf sağlayan arabaların gelişimi de şüphesiz ki daha iyi noktalara gelmeye devam edecektir. Bizlerin bu noktada yapması gereken ise araba seçimi konusunda bu detaya gereken önemi vermektir.

Hangi Arabalar Daha Tercih Edilebilir?

Günümüzde az yakıt yakan özellikteki arabaların gelişimi konusunda firmalarda bazı ilerlemeler kaydetmektedir. Bu durumda bizlere uygun bir seçim yapabileceğimiz iyi olanakları ortaya çıkarmıştır. Bu konuda tercih edebileceğimiz uygun araba modelleri arasından bazılarına daha yakından bakabiliriz.

Suzuki Baleno 1.2 Dualjet 90hp modeli bilinen en şık ve uygun araba modellerinden biridir. Oldukça kullanımı rahat olan bu aracın 100 kilometrede tükettiği yakıt 4,2 litre civarlarındadır.

Yine bir başka güzel model olan Mitsubishi Space Star 1.0 71hp ise yakıt tüketimi konusunda benzer bir özelliğe sahiptir. Bu araçta 100 kilometrede yaklaşık olarak 4,2 litre seviyelerinde yakıt tüketmektedir.

Ekonomi sınıfı ve yakıt tüketimde en tercih edilebilecek bir diğer güzel araç ise Toyota Yaris 1.0 69hp modeli olmaktadır. Bu arabada 100 kilometrede 4,3 litre civarında bir yakıt tüketimi gerçekleştirmektedir.

Az yakıt tüketimi özelliğine sahip Nissan Micra 1.2 DIG-S 98hp modeli de araba seçiminde oldukça tercih edilebilir bir modeldir. 100 kilometrede yaklaşık 4,3 litre bir tüketim yapmaktadır. Yakıt konusunda iyi bir tasarrufa sahip olan bu araç, bütçe açısından kullanıcıya olumlu bir katkı sağlayabilmektedir.


Kontrol Et

Motorlu Taşıtlar Sınavında Kopyaya Gözaltı

Muş’ta, İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri mikro kamera ile kopya düzeneği hazırlayarak Motorlu Taşıtlar E-Sınavı’na giren …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir